Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg medycyny estetycznej polegający na zamrażaniu tłuszczu, co skutkuje zmniejszeniem podskórnej tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, a efekty zaczynają być zauważalne już po ok. 2-3 tygodniach.

Komórki tłuszczowe składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur. Giną już w temperaturze +5 st. C. Wszelkie narządy i naczynia krwionośne mieszczące się bezpośrednio obok nich nie reagują na niskie temperatury, dlatego zamrażanie może być bezpieczne dla całego organizmu. Po zamrożeniu obumarła tkanka jest wydalana w normalnym procesie metabolicznym.

Zabieg trwa od 30 do 60 min. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Dzięki próżni skóra przylega dokładnie do płytek chłodzących.

Przerwa między zabiegami powinna trwać około 45 dni. Tkanka tłuszczowa zanika stopniowo, rezultaty można więc w pełni ocenić po 6 tygodniach po zabiegu. W ciągu pierwszych 15 dni powinno być zauważalne 30% – 40% efektu.

Kriolipoliza nie jest bolesna, a jej skutki uboczne są dość niewielkie. Mogą to być siniaki, zaczerwienienia i opuchlizna miejsca poddawanego działaniu aplikatora.

Ta metoda polecana jest dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z małych partii ciała, np. z twarzy, brzucha, dolnej i górnej partii ud.

Kto nie powinien poddawać się zabiegowi zamrażaniu tłuszczu

  • kobiety w ciąży;
  • kobiety karmiące piersią;
  • osoby cierpiące na chorobę Raynauda, krioglobulinemię, hipoproteinemię;
  • seniorzy chorujący na cukrzycę;
  • osoby o niskim ciśnieniu lub źle reagujące na zimno;
  • osoby cierpiące na choroby wątroby;
  • osoby z rozrusznikiem serca lub innym wszczepionym medycznie urządzeniem;
  • dzieci.

Czym różni się kriolipoliza od liposukcji?

Metoda zamrażania tłuszczu jest bezinwazyjna i wyjątkowo bezpieczna. Nie wymaga specjalnego przygotowania, ani przerwy w aktywności życiowej po zabiegu. Liposukcja, powszechnie nazywana odsysaniem tłuszczu, to rodzaj operacji, podczas której tłuszcz jest wycinany. Z kolei zabieg kriolipolizy w całości przeprowadzany jest zewnętrznie, bez użycia skalpela. Jedynym mankamentem zamrażania jest duży bagaż metaboliczny dla wątroby, dlatego też osoby cierpiące na zaburzenia działania tego narządu nie powinny poddawać się zabiegowi. Po zabiegu warto skorzystać z kilku zabiegów limfodrenażu, aby ułatwić usuwanie obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu.

Dodatkowo w Naszym Studio posiadamy głowicę do podbródka.

 

Galeria: 

ul. Zbożowa 7b/4
87-100 Toruń
zobacz na mapie »

pon-pt: 08:00 - 21:00
sobota: 08:00 - 15:00
niedziela: nieczynne